Bizi ve Hastalarımızı takip etmek için:
Facebook Twitter
Daha Fazla Bilgi İçin

ALS Hastalığının Kapsamlı Tedavisi

ALS Hastalığının Kapsamlı Tedavisi

Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) motornöronları etkileyen, hastanın beyin ve omurgasında hasar yaratan nörodejeneratif bir hastalıktır. Bu nöronlar kas kontrolü ve hareketten sorumlu oldukları için, dejenerasyonları sonucunda genel olarak kaslarda disfonksiyonları görülmektedir. Günümüzde ALS'nin tedavisi bulunmamaktadır ancak hastalığın hızını yavaşlatmak içini bazı tedavi alternatifleri bulunmaktadır. Hastalığın ilerlemesini durdurmak ve hastanın durumunu geliştirmek için alternatif olarak hasarlı sinir hücreleri yeniliyebilmesi açısından kök hücre tedavisi uygulanabilmektedir. Beike'de hastanın durumunu iyileştirmek için tedavi hizmetimizi başka bir seviyeye taşıdık. Better Being Hastanesi'nde kök hücre tedavisine kombine olarak Fonksiyonel Tedavi ve Sistemik Biyolojik Yaklaşım gibi ek hizmetlerle en kapsamlı tedavi paketini oluşturduk.
Bu kombine tedavi paketi, kök hücre tedavisine ek olarak, fiziksel teraapiler ve ekstra kan ve genetik testler ile kan dengesizliklerini düzeltmek ve toksik maddeleri kandan uzaklaştırmak için tasarlanmıştır. Tüm bu terapiler, hastaları ve hastalığının durumunu daha iyi anlamamızı ve onlara en iyi bakımı sunmamızı sağlamaktadır. Sistemik Biyolojik Yaklaşım hakkında daha fazla bilgi almak ve PDF sunumumuzu görmek için buraya tıklayınız.
*Kök hücre tedavisinde elde edilen tüm gelişmeler hastadan hastaya değişmekte ve garanti edilememektedir. Ayrıca ALS hastalarına spesifik olarak, tedavide görülen gelişmeler geçici olabilmketedir.

Tedavi Paketimiz

Tedavi programımızın dünya çapında en iyilerden birisi olduğuna inanıyoruz. Better Being Hastanesi'nin (BBH) sunduğu Fonksiyonel Tıp Yaklaşımı Beike Kök Hücre Teknolojisi ile kombine olduğunda hastalarımızın iyileşmesi için kendilerine en iyi olanağı sunmaktadır. Büyütmek için aşağıdaki tabloya tıklayınız ve programımıza dahil olan tedaviler, terapiler ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi alınız.

Tedavi Yeri

Beike Biyoteknoloji Bangkok, Tayland'da bulunan Better Being Hastanesi (BBH) ile ortaklık yaparak hastalarımıza mevcut en geniş tedavi olanakarını sunmayı amaçlamıştır. Bu ortaklık kök hücre tedavisini bir üst düzeye taşımıştır, çünkü BBH fonksiyonel tıp için Asya'da akredite olan ilk merkezdir. BBH hakkında daha fazla bilgi için okuyunuz

İnjeksiyon yöntemleri

Tıbbi ekip ALS tanısı konulan hastalar için merkezimizde iki injeksiyon yönteminin kombinasyonunu uygulamaktadır: intravenöz injeksiyon ve lomber ponksiyon. Her bir tür injeksiyon hakkında daha fazla bilgi aşağıda yer almaktadır:

İntravenöz İnjeksiyon (IV)

İntravenöz (IV) uygulama yöntemi çok basit bir süreçtir ve hastaların çoğu tarafından zaten bilinmektedir. Hastanın venine bir anjiyokat takılır. Anjiyokat takıldıktan sonra iğne çıkarılır ve esnek plastik kateter ven içinde bırakılır. Kök hücre solüsyonu kordon kanı serumu ile karıştırıldıktan sonra IV yolla uygulanır (yerel tıp personeli tarafından değerlendirildikten sonra herhangi bir olası allerjik reaksiyonu önlemek için önceden Deksametazon uygulanması düşünülebilir). Bu işlem için sedasyon gerekmez. Tüm injeksiyon sürecinin tamamlanması 45 dakikadan az zaman alır.

Lomber Ponksiyon (LP)

Lomber ponksiyon omurgaya delik açmaktır. Beyin ve omurilikten beyin-omur ilik sıvısı almak için kullanılan bir işlemdir ve kök hücrelerinin kan-beyin bariyerini aşarak doğrudan beyin-omur ilik sıvısına verilmesini sağlar. Doktorlarımız bunun kök hücreleri doğrudan merkezi sinir sistemine vermek için en az invazif yol olduğunu belirlemişlerdir. Beyin-omur ilik sıvısı (BOS) beden tarafından beyin ve omuriliğe koruma sağlamak için kullanılır ve bu bölgelere hasar olma olasılığının sınırlandırılması amaçlıdır. Beden sürekli BOS üretir ve bu nedenle çekilen sıvının yeri bir kaç saat içinde doldurulur.

Hasta Tanıklıkları

Aşağıda Beike kök hücreleri ile tedavi sırasında kaydedilen tedavi sonrasında hastaların kendilerinde fark ettikleri iyileşmeleri içeren hasta deneyimlerine ilişkin video görüşmeleri yer almaktadır. bu videolarda söz edilen iyileşmeler ALS hastalarında görülen tipik iyileşmelerdir, ancak tüm hastalara iyileşme olacağı garanti edilemez.
Daha Fazla Bilgi İçin