Bizi ve Hastalarımızı takip etmek için:
Facebook Twitter

Dr. Torsak Tip-Pairote M.D.

Dr.Torsak
Dr.Torsak

Dr. Torsak tıp diplomasını 1989’da Chiang-Mai Üniversitesi’nden almıştır ve Ortopedi alanında çalışmaktadır. Lao PDR’deki STK hastanelerinden yerel devlet hastaneleri ve özel hastanelere kadar pek çok farklı ortamda 20 yıllık deneyimi ve klinik uygulaması olan Dr Torsak konvansiyonel tıp uygulamalarının travma, infeksiyonlar, serebrovasküler aksedan vb. akut durumlarda hastalara yardımcı olmak bakımında çok iyi olduğuna ikna olmuştur. Modern tıbbın kullanımına hazır bekleyen reçete edilebilecek ilaçlar, cerrahi veya diğer kronik girişimler gibi muazzam araçları vardır, ancak bunlar kronik hastalıkları tedavi konusunda daha az etkindirler. Kronik hastalıklar temel fizyolojik fonksiyona ilişkin alttaki dengesizliklerin daha iyi anlaşılmasını gerektirmektedir; öte yandan, bunlar düzenli tıp uygulamalarında sıklıkla ihmal edilmektedir.

ABD’de Fonksiyonel Tıp Merkezi’nde (IFM) aldığı eğitim ve daha sonra klinik muayenesinde uyguladığı Fonksiyonel Tıp Modeli, sadece konvansiyonel hekim olarak uygulama yaptığında olanaksız olan kronik hastalıklara çözümler bulması konusunda kendisine yardımcı olmuştur. IFM’nin Sertifikalı Fonksiyonel Tıp Uygulayıcısı –CFMP kursuna katılmış Tayland’daki tek ve Asya’daki 3 doktordan biridir.

Dr. Torsak, kronik hastalıklara fonksiyonel yaklaşımla, hastaların kronik hastalıklarının altında yatan çevresel, yaşam tarzı ve genetik faktörler ile ilişkili nedenleri anlamalarına yardımcı olabileceğini ve hastalık sürecinde neler olup bittiğini açıklayabileceğini ve her bir kişi için anlaşılabilir bir çare programı formüle edebileceğini öğrenmiştir. Bu onun yalnızca semptomların baskılanmasını ve giderilmesini değil beden içindeki normal fonksiyonun restore edilmesini ve semptomların giderilmesini amaçlaması ile sonuçlanmıştır.

Dr.Torsak Tayland Fonksiyonel Tıp Enstitüsü’nün kurucularındandır ve şimdiye kadar Tıbbi eğitim Direktörü pozisyonunda idi. Tayland’daki ilk fonksiyonel tıp ve rehabilitasyon merkezinin kurucusudur, öte yandan pek çok diğer özel hastanede konsültanlık yapmakta ve Mae Fah Laung Üniversitesi’nde ders vermektedir. Hastalarının çoğu çeşitli kronik hastalardan yakınan kişilerdir

Geçen beş yıl içinde, Dr.Torsak özel gereksinimli çocuklara odaklanmıştır. Otistik Araştırma Enstitüsündeki (ARI) DAN veya Otizmi Şimdi Yen programına katılmıştır ve fonksiyonel tıbbı ve biyomedikal yaklaşımı bu çocukların tedavi programına uygun hale getirilecek şekilde kullanmaktadır. Bu program normalde çocukların bireysel genetik profillerini etkileyen yaşam tarzı ve çevresel faktörlerini uyarlamalarına yardımcı olmaktadır. Temel fizyolojik fonksiyonları deneyerek veya teşvik ederek özel gereksinimli çocuklardaki davranışsal, mental ve gelişimsel sorunlarda iyileşme görülebilmiştir.